Prima se zapojila do dvou charitativních projektů

První projekt patří do aktivit Člověka v tísni a je jím nákup darovacího certifikátu v programu pomoci Voda, kde primáni vybrali pumpu na čistou a zdravou vodu, viz níže. Na nákupu tohoto daru se podílelo dvacet jedna studentů.

V rámci druhého projektu došlo k oslovení Dětského domova v  Boršově nad Vltavou a byla podepsána dohoda  o finančním daru této instituci. Tento projekt se rozhodlo podpořit devět studentů. Díky laskavému pozvání ředitele dětského domova, Mgr. Miroslava Kouřila, který chtěl osobně poděkovat za finanční dar, mohli zúčastnění primáni osobně navštívit v květnu zařízení, kam  pomoc putovala.

Pan ředitel nás osobně přivítal a věnoval se nám během naší návštěvy. Vysvětlil, jak funguje tento dětský domov, kde je v současné době 31 dětí a ochotně odpovídal na položené dotazy. Děti jsou zde rozděleny do čtyř "rodinných skupin",z nichž každá má k dispozici dva speciální pedagogy. Mohli jsme dokonce nahlédnout i do jedné bytové jednotky této skupiny a viděli jsme, jak jsou prostory domova  krásně zrenovované. Po předání drobných dárků a knih jsme se s panem ředitelem rozloučili a shodli se na tom, že máme  zájem o další spolupráci.

Text a foto: L. Kopečková, 22.5. 2017