Prima na výletě

Počasí výletu opravdu přálo. Pod mrakem nejdříve prima ušla přibližně 7 km z malé vesničky Ratiboř. Na cestě jsme si prohlédli rozhlednu Rýdův kopec, které se též přezdívá Trigon - podle základny rovnostranného trojúhelníka. Výstup na vrchol si studenti mohli vybrat buď po ocelovém,  nebo po dřevěném schodišti.

Ve vesničce Děbolín jsme absolvovali  dvouhodinový program v keramické dílně Keramika. Studenti  si vyzkoušeli techniku malování na hrnky, která se nazývá  glazování a pak si vytvořili  malý dekorativní předmět. Opékání vuřtů zakončilo program v dílně. Prudký déšť, který se spustil na poslední chvíli, smáčel jen ty, kteří si to opravdu přáli.

Text: L. Kopečková, 28.6. 2017
Foto: M. Záruba, M. Hájková, L. Kopečková

rozhledna Rýdův kopecvýhled do krajinykeramická dílnavýrobky studentů