IKT

Umělá inteligence a naše gymnázium

Naše gymnázium se stalo pilotní školou, která bude ověřovat nově vznikající metodické materiály kurikula umělé inteligence pro základní a střední školy. Nechceme, aby nás předběhla ani doba, ani naši žáci - budeme pečlivě pracovat na inspirativním vzdělávacím obsahu nejen pro novou informatiku, ale obecně pro rozvoj všech digitálních kompetencí. V listopadu nás okouzlila cesta Evy Nečasové a její AI dětem, na kterou jsme se rozhodli vydat spolu s ní a jejím týmem.

Obrovský úspěch v soutěži Office Aréna 2023

Eliška Mouralová v celostátním kole soutěže Office Aréna 2023 obsadila 1. místo a postupuje do celosvětového finále, které se uskuteční v létě v USA.

Office Aréna 2023 - KK

Vynikající úspěch - 2. místo v krajském kole soutěže Office Aréna 2023 v kategorii B a postup do celostátního kola

Vzorník barev filamentů

Vzorník barev filamentů pro 3D tisk

Další vybavení digitálními učebními pomůckami

Digitální učební pomůcky jsou určené pro rozvoj informatického myšlení dětí a žáků a jejich digitálních kompetencí, pořídili jsme je v souvislosti se zavedením nového předmětu Informatika z prostředků Národního plánu obnovy. Žáci je mohou využívat při výuce i v rámci volnočasových aktivit od 2. pololetí školního roku 2022/2023.

Program Průša pro školy – 3D tisk

Naše škola se zapojila do projektu Jak získat 3D tiskárnu zdarma od firmy Průša.

1239>>