Výuka náboženství 2018/2019

Ve školním roce 2018/19 bude předmětem každotýdenních setkání se studenty gymnásia v hodinách dobrovolného předmětu „náboženství“ další téma z čtyřročního cyklu výuky. Tématem pro tento školní rok je „KŘESŤANSKÁ SPIRITUALITA A ŘÁDY“.  V hodinách tohoto předmětu se žáci seznámí s křesťanskou spiritualitou (současně- alespoň v základu - také s židovskou spiritualitou, která křesťanské spiritualitě předcházela) -  praxí křesťanské modlitby od nejstarších dob (vč. lectio divina, meditace, život pouštních otců prvních staletí), teologickou reflexí ctností a duchovního života člověka (základní rozlišování přirozena a nadpřirozena) a v neposlední řadě s životem křesťanských řádů, které během staletí vytvořily „pestrobarevný šat“ křesťanské Evropy během celých staletí. Budeme tedy probírat  řády a mužské a ženské kongregace a jejich poslání a přínos pro církev a společnost.

Výuka bude probíhat od 5. října 2018 vždy v pátek od 7:15 – 7:45. Zájemci se mohou hlásit v sekretariátu školy, kde obdrží přihlášku, kterou po vyplnění alespoň jedním z rodičů a odevzdají tamtéž.

Mnoho úspěchů všem studentům i učitelům ze srdce vyprošuji,

P. Jiří Kalaš, farní vikář Římskokatolické farnosti Třeboň