Učebnice, zdroje

prima

• Červinka, P: Přírodní sféry země, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2002)

sekunda

• Herink, J: Současný svět, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2004)

tercie

• Holeček, M: Zeměpis světa 2, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2008)
  • Jeřábek, M: Zeměpis světa 3, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2001)

kvarta

• Holeček, M: Zeměpis světa 1, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2018)
  • Kastner, J: Zeměpis naší vlasti, učebnice zeměpisu pro základní školy a víceletá gymnázia (ČGS, 2002)

kvinta/ první ročník

• Bičík, I.: Příroda a lidé Země (Nakladatelství České geografické společnosti, 2001)

sexta/ druhý ročník

• Bičík, I.: Hospodářský zeměpis – Globální geografické základy světového hospodářství (Nakladatelství České geografické společnosti, 2010)
  • Baar, V.: Hospodářský zeměpis – Regionální aspekty světového hospodářství (Nakladatelství České geografické společnosti, 2010
  • Bína, J.: Zeměpis České republiky (Nakladatelství České geografické společnosti, 2009)
  • Kastner, J.: Geografie 4 pro střední školy : Česká republika (SPN, 1999)

septima/ třetí ročník

• Bičík, I.: Makroregiony světa : regionální geografie pro gymnázia (České geografické společnosti, 2010)

oktáva/čtvrtý ročník

• Karas, P.: Maturitní otázky ze zeměpisu (Tutor, 2006)
  • Valenta, V.: Maturita ze zeměpisu : studijní příručka pro maturanty (Nakladatelství České geografické společnosti, 2000)

Atlasy

Pro všechny ročníky doporučujeme některé z následujících školních atlasů (pozn. prima až kvarta mají atlasy zajištěny školou):

• Školní atlas světa [kartografický dokument] / [vydal a zpracoval Kartografia Praha, a.s., 2017; odpovědný redaktor Jan Ptáček].  -- [4. vyd.]. -- Měřítka různá. -- Kartografia Praha, a.s. -- 183 s.
  • Školní atlas dnešního světa [kartografický dokument] / [autoři Martin Hanus, Luděk Šídlo]. -- 1. vyd.. -- Měřítka různá. -- Praha : Terra : Terra klub, 2011. -- 1 atlas (187 s.) : ca 260 barev. map ; 33 cm
  • Školní atlas světa [kartografický dokument]. -- 3. vyd.. -- Měřítka různá. -- Praha : Kartografie Praha, 2011. -- 1 atlas (176 s.) : ca 140 barev. map ; 33 cm
  • Školní atlas světa [kartografický dokument] / [vydal a zpracoval SHOCart ; odpovědný redaktor Pavel Šára]. -- [1. vyd.]. -- Měřítka různá. -- Vizovice : SHOCart, 2004. -- 1 atlas (112 s.) : ca 139 barev. map ; 30 cm
  • ČEMAN, Róbert. Školní atlas světa. 1. vyd. Překlad Mojmír Kohut. Bratislava: Mapa Slovakia Plus, 2008, 256 s. ISBN 978-808-0671-914.
  • Školní atlas České republiky [kartografický dokument] / [vydala a zpracovala Kartografie Praha ; odpovědná redaktorka Pavla Tesaříková]. -- 1. vyd.. -- Měřítka různá. -- Praha : Kartografie, 2000. -- 1 atlas (32 s.) : barev. ; 30 cm
  • Školní atlas [kartografický dokument] : Česká republika a Evropa / [vydal a zpracoval SHOCart ; odpovědný redaktor Pavel Šára, Pavla Tesaříková]. -- Měřítka různá. -- Vizovice : SHOCart, 2005. -- 1 atlas (65 s.) : ca 54 barev. map ; 30 cm

Legenda:

• červená barva: povinná literatura, bude využívána při hodinách
  • černá barva: základní literatura pro daný předmět, učitel na ni může při výuce odkazovat, jde o základní pramen pro samostudium
  • modrá barva: zajímavá literatura vhodná na doplnění učiva