Svatováclavská exkurze - Cesta kolem Světa

Cesty kolem Světa se v pátek 27. 9. zúčastnilo 23 studentů z různých tříd našeho gymnázia.

Stopy naší výpravy začaly před gymnáziem, odkud jsme se všichni přesunuli do lázní Aurora, kde jsme měli možnost nahlédnout do zákulisí přípravy slatinných koupelí a zábalů a nakoukli jsme do jednoho z pokojů pro hosty. Po vyšlápnutí devíti pater (ti línější z nás se svezli výtahem) jsme ze střechy tohoto lázeňského komplexu nasáli energii svěžího ranního vánku a měli jsme Svět jak na dlani.

Dále jsme se vydali naučnou stezkou a vychutnávali nerušenou vyrovnanost přírody s poučnými komentáři od pana Wernera, které se občas změnily v třeboňské drby. Cestou jsme nakrmili hladové labutě, nasbírali pár očividně jedlých hub (ony houbařky stále žijí) a podívali jsme se na přítok Světa. Šlépěje našeho putování se pomalu chýlily ke konci u hrobky Schwarzenberků, odkud jsme se pak kolem staré katovny po pěší cestě přemístili zpět před budovu gymnázia, kde se studenti rozprchli nasytit své naříkající žaludky.

Text a foto: Adéla Holubová