Sexta v Černínském paláci

V pondělí 27. ledna 2014 využilo naše gymnázium toho, že je zapojeno do sítě škol ASPnet UNESCO, a žáci VI. ročníku navštívili sídlo ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci. Zaměstnanci ministerstva je provedli po reprezentačních prostorách, prohlédli si byt ministra Jana Masaryka a dozvěděli se základní informace o fungování České komise pro UNESCO. Dalším bodem exkurze byla návštěva pozoruhodné výstavy „Francouzské umění ve šlechtických sbírkách“ v Císařské konírně Pražského hradu. Nakonec následovala procházka po historických pamětihodnostech zasněženého centra města.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák