Muzeum Karla Zemana, Pražský hrad a Petřín

Literárnědějepisná exkurze Praha -15. 4. 2014 –úterý – tercie

Pedag. doprovod: Mgr. Jana Havlová ( tel. 728 831 682)

Mgr. Kateřina Janů

Odjezd: úterý 15. 4. 2014 z vlakového nádraží Třeboň  v 8:00 a návrat  v 19:56 hodin. Sraz žáků ráno na nádraží v 7:40!!! (Pozn. druhý den, tj. ve středu 16. 4. mají žáci ředitelské volno a další dva dny 17. – 18. 4. jsou velikonoční prázdniny).

Cena: 450,-Kč (jízdné vlakem, vstupy). Každý žák přinese pokladníkovi tuto částku 1. 4. 2014.

Program: a) po příjezdu do Prahy v 10:31 hodin půjdeme pěšky přes Václavské a Staroměstské náměstí na Karlův most, na Kampě navštívíme Muzeum K. Zemana.

b) prohlédneme si prostory Pražského hradu, zejména gotickou katedrálu Chrám sv. Víta, projdeme Hradčanským náměstím, podíváme se na  nejslavnější  poutní místo v Praze Loretu, Strahovský klášter.

c) Petřín: nejprve vylezeme na Petřínskou rozhlednu a poté se zasmějeme v zrcadlovém bludišti. Prohlédneme si tamní park a zavítáme k pomníku básníka K. H. Máchy. Lanovou dráhou se dostaneme k Újezdu. Odtud městskou hromadnou dopravou až na vlakové Masarykovo nádraží.Vlak nám odjíždí z Prahy v 17.33 a v Třeboni budeme v 19.56.

Co s sebou: vhodné sportovní oblečení na celý den, zejména pohodlnou obuv. Pití, jídlo, mobil. telefon, peníze na drobné dárky a svačinku, dobrou náladu a vzorné chování!

Pozn. jakékoli dotazy ráda zodpovím (jhavlova@gymtrebon.cz), popř. volejte na mobil.