Kvarta v Praze

Ve čtvrtek 22. ledna 2015 se žáci IV. ročníku vypravili na již tradiční exkurzi do Prahy. Dopoledne navštívili Národní památník heydrichiády v kostele svatého Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, v němž po několikahodinovém boji v červnu 1942 padlo sedm československých parašutistů včetně atentátníků na Reinharda Heydricha. Mimo jiné si mohli v kostelní kryptě vyzkoušet, v jakých podmínkách zde oni stateční muži žili. Odpoledne pak následoval program v někdejším židovském městě. Pod vedením lektorky Markéty Slunečné si prohlédli výstavu "Orient v Čechách? Židovští uprchlíci za první světové války" v Galerii Roberta Guttmanna a rovněž nejvýznamnější dominanty této části Prahy - Staronovou synagogu, Pinkasovu synagogu a židovský hřbitov.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák