Reportáže z Oxfordu (15. - 21. 11.2015)

Den první

Ahoj všichni!
První den naše cesta začala tím, že jsme si sedli do minibusu a jeli jsme do Humpolce, kde jsme poté hodinu čekali na velký autobus, s kterým jsme jeli rovnou do Anglie. Po cestě se nám ještě vyměnili řidiči a už jsme mohli jet do zahraničí. Po cestě jsme si pouštěli filmy, jako například Ovečku Shown, Rychle a zběsile, Drž hubu a S láskou Rosie. Jízda byla velmi namáhavá, bolely nás nohy, ruce, prostě všechno. Na benzínách jsem si dali rozcvičku a mohli jsme pokračovat dál v jízdě. Na hranicích s Francií nás vyrušili v klidném spánku (do kterého jsme se hodně těžko dostávali) pasovou kontrolou. Přes moře jsme jeli tunelem a do Londýna jsme přijeli v 6:00, v našem čase v 7:00. V pondělí jsme viděli: London eye (na kterém jsme se někteří svezli), Big Ben, Buckingham Palace (stráže jsme bohužel nerozesmáli), Millenium Bridge, Tower of London, Tower Bridge a jeli jsme po řece Temži. Když jsme skončili s prohlídkou Londýna, tak už nás čekal jen převoz do Oxfordu. Po příjezdu jsme čekali na rodiny. Všichni byli nervózní, ale nakonec to dopadlo všechno dobře a nikdo si nestěžoval. Další den (v úterý) nás rodiny odvezli k autobusu a vyrazili jsme do Warwick Castle. Někteří si vylezli na hradby někteří zůstali při zemi. Ale všichni si to užili. Po návštěvě zámku nás čekala škola. Byli jsme rozděleni do tří skupin a nás učil učitel James. Bylo to velmi zábavné. Po škole jsme měli rozchod a my jsme šli do Primarku. Bohužel jsme se stihli jen porozhlédnout, takže si všechny ty věci nakoupíme jindy. :-) Potom jsme se odebrali k rodinám a čekala nás večeře a postel.

Mějte se hezky! S pozdravem:

Den druhý

Ahoj všichni,
dneska byl velmi zajímavý den. Hned ráno jsme vyrazili do jednoho z nejnavštěvovanějších měst jménem Stratfort upon Avon. Je znamé tím, že v něm žil William Shakespeare. Byli jsme se podívat na jeho hrob a potom jsme byli v jeho rodném domě. Prošli jsme se po podlaze, po které chodil i sám Shakespeare a dozvěděli se mnoho o jeho životě. Poté jsme měli krátký rozchod a spousta z nás vyrazila do Poudlandu, kde jsme nakoupili spooustu věcí. Protože Stratfort upon Avon je druhé nejnavštěvovanějši město Velké Británie, měli tam letáčky s informacemi i v češtině. Jinak je toto město velmi krásné. Rozchod utekl velmi rychle, a tak jsme museli nasednout do autobusu a jet zpět do Oxfordu a tudíž do školy. Dneska už bylo vyučování namáhavější. Učili jsme se i věci, které jsme zatím vůbec neprobírali.. Po škole jsme tentokrát nevyrazili do Poudlandu, ale do Primarku. Do rodin jsme se vraceli s novým oblečením, jako jsou trička, tílka atd., ale někteří měli i nové bundy! Už končil den a my se těšili do rodin. Ale když jsme stáli na místě a čekali, nikdo si pro nás nepřijížděl! Pan průvodce povídal, že se něco stalo s autem, a proto pro nás jede taxík. Přijel, my jsme si nasedli a chtěli jsme jet, když v tu ránu potřeboval řidič adresu (což bylo jasné). Tak jsme mu ukázali ulici, číslo popisné, ale on že chce "post kode". A tak jsme se vydali hledat průvodce.... S taxikářem jsme si to urovnali a on nás odvezl do rodiny. Takže to vše dopadlo dobře.

Mějte se hezky! S pozdravem: Kateřina Blažková, Tereza Janečková a Dana Krynická

Det třetí

Ahoj všichni,
dnes byl naplánovaný celodenní výlet. Nejprve jsme se jeli podívat na Stonhenge. Bohužel pršelo a foukal silný vítr. Po vyfocení, jsme témeř všichni byli promrzlí až na kost, a tak jsme zbytek času strávili v místním muzeum nebo ve zdejší kavárně. Poté jsme se odebrali do města Bath, které je čtvrtým nejnavševovanějším městem v Angii. Budovy se zde staví z pískovce, takže mají většinou žlutou barvu. Navštívili jsme také římské lázně, které jsou proslulé svými termálními prameny. Dokonce jsme se mohli napít z jedné fontány termální vody. Pak nás čekal dvouhodinový rozchod, při kterém všichni vyrazili do Poudlandu nebo do Primarku, kde jsme si nakoupili hromadu oblečení a sladkostí. Paní učitelka Janů dokonce v kavárně zaujala jednoho Angličana svou zajímavou knihou. Cestou zpátky jsme si v autobuse pustili film Jak vycvičit draka 2, přičemž jsme načerpali síly na večerní balení.

Mějte se hezky! S pozdravem:

Den čtvrtý

Ahoj všichni!
Poslední den - v pátek jsme si udělali prohlídku Oxfordu. Navštívili jsme některá místa z Harryho Pottera a viděli jsme mnoho kolejí. V několika pořád bydlí žáci. Pak jsme měli 2 hodiny rozchod, ve kterém jsme mohli buďto nakupovat a nebo jít do Přírodovědného muzea. Pak jsme se  dostali do školy, kde nám byly předány certifikáty. A pak jsme si už jen najedli. (Páni řidiči nám uvařili výborné párky). A...? Cesta. Jeli jsme asi 20 hodin. Na benzínách jsme si zase dali rozcvičku a v autobuse jsme tentokrát všichni usnuli!!! Když jsme přijeli před školu, vyzvedli si nás rodiče a my jeli domů.
A to je konec naší cesty do Oxfordu v Anglii.
Mějte se hezky!!!
S pozdravem: