Rok Václava Havla

Celý rok se na různých místech ČR slaví "Rok Havla". K akcím, které se odehrají v Třeboni, se ve čtvrtek 14. dubna připojí i naše gymnázium - nejstarší studenti budou moci v divadle J. K. Tyla zhlédnout jeho divadelní hru Protest. Hru přijede zahrát Divadlo Na Tahu režiséra a velkého kamaráda V. H. Andreje Kroba. Jeho žena Anna Freimanová, která se např. angažovala v samizdatových edicích, pracovala v inkriminovaných letech jak asistentka režie v divadle Na Zábradlí nebo později jako tajemnice V. H., přijede do Třeboně také, aby besedovala se studenty o jeho hře a hlavně o tolik inspirativní osobnosti Václava Havla.

Akci pořádá Knihovna Václava Havla a při této příležitosti bude v Třeboni ještě několik dalších doprovodných akcí - v domě Štěpánka Netolického bude výstava, večer bude Divadlo Na Tahu hrát ještě pro veřejnosti kromě Protestu i slavnou Audienci. Záštitu nad akcí převzalo Město Třeboň a organizuje ji i pro naše gymnazisty Česká křesťanská akademie.

Čtvrtek, 14. dubna, 5. a 6. vyučovací hodina, 30,- Kč

Anna Kohoutová