Finanční gramotnost 2015/2016

LETOŠNÍ SEMINÁŘE FINANČNÍ GRAMOTNOSTI V HODINÁCH ZSV SKONČILY

Již čtvrtým rokem spolupracuje naše gymnázium s jindřichohradeckou firmou EKOMA s.r.o. (www.ekoma.cz), která pořádá odborné semináře finanční gramotnosti pro žáky středních škol.

V letošním školním roce se žáci VI. ročníku aktivně zapojili do bloku čtyř seminářů FG o celkovém počtu 16 hodin. Seminář probíhal formou workshopu, hlavními tématy byly peníze, finanční produkty a služby, spoření, rozpočet domácnosti, výdaje a příjmy, dluhové pasti, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Účastníci 4 seminářů získali praktické informace a znalosti, které jim v budoucnu umožní snadnější orientaci v oblasti finančního trhu, pomohou jim spravovat osobní a později i rodinný rozpočet.

Poslední (čtvrtý) čtyřhodinový seminář se uskutečnil  8. června 2016 od 12.30 do 16.00 hod. .

Foto a text:  Zdeněk Kučera