Pavel Fischer navštívil naši školu

Další pozvaný host, sociolog a zakladatel STEMu, se musel bohužel omluvit.

V rámci semináře ZSV (pro 3. a VII.r.) navštívíl naši školu pan Pavel Fischer, současný ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM Praha, mimo jiné také bývalý poradce prezidenta Václava Havla a v letech 2003 – 2010 velvyslanec ČR ve Francii.

Institut STEM sleduje zájem veřejnosti o společenské dění a zaměřuje se na dlouhodobé výzkumy společnosti ve všech oblastech našeho života. Během semináře byl také ověřen nový pilotní projekt pro střední školy - Volby do krajských zastupitelstev. Po úvodním seznámení s projektem a prezentacemi čekala přítomné žáky diskuze nejen k blížícím se krajským volbám, ale i k dalším aktuálním událostem v naší společnosti. Dobrá příležitost, jak se dozvědět zase něco nového.

Text a foto :  Zdeněk Kučera

Pavel Fischer jako host semináře ZSV.