Česko-německé setkání v Českých Budějovicích

V pondělí 24. října 2016 se v Českých Budějovicích v rámci projektu EU "Historie jako prostor k setkávání – mimoškolní místa výuky v česko-bavorském příhraničí", jehož řešiteli jsou Univerzita Pasov a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, uskutečnilo první z plánovaných česko-německých setkání žáků středních škol. Českou stranu při něm reprezentovala septima třeboňského gymnázia, za německou dorazili žáci 6. ročníku gymnázia ve Waldkirchen.
Začátek programu se nesl ve znamení vzájemného poznávání. Organizátoři si připravili řadu aktivit, při kterých studenti pracovali například se svými jmény či zjišťovali co nejvíce informací o svých protějšcích a způsobu jejich života. Poté se rozdělili do smíšených česko-německých skupin a vydali se na základě stanovených úkolů poznávat památky Českých Budějovic, přičemž se dozvěděli spoustu informací, především v souvislosti se soužiím Čechů a Němců. Symbolickým vyvrcholením celého dne pak byla návštěva pivovaru Budvar a především komentovaná prohlídka jeho výrobním areálem.
Žáci obou škol ze sebe vydali to nejlepší a bezpochyby tím přispěli k tomu, že se akce setkala na obou stranách s velmi příznivým ohlasem a měla by pokračovat druhým kolem na jaře, tentokrát v Pasově.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák