Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O Škole / Historie

Zemřel zřejmě nejstarší absolvent našeho gymnázia

PhDr. Jaroslav Novák zemřel ve středu 25. ledna 2017, narodil se v roce 1918. Jak uvedla jeho partnerka Daniela Němečková, vždy rád vzpomínal na studentská léta strávená na třeboňském gymnáziu, kde dostal výborné základy pro svoji profesi pedagoga na vysoké škole. Po celé roky organizoval pravidelná setkání třídního kolektivu. Naše gymnázium naposledy navštívil při příležitosti jeho 140. výročí v roce 2008.

Až do konce svého života byl velmi aktivní, v posledních letech se zejména zabýval šířením osvěty o psychosomatických nemocech a psaním vzpomínek na svůj rodný Suchdol nad Lužnicí. V rámci projektu Narozeni 1918, který vrcholí v příštím roce, byl ve výběru seniorů, se kterými se připravovala akce ke 100. výročí vzniku ČSR. Škoda, že odchod po krátké nemoci jeho další plány ukončil.

Čest jeho památce.

Anna Kohoutová