Ocenění za Frankofonii 2017

V úterý 21. března francouzštinářky z kvinty Markéta Řimnáčová, Terezka Kaucká, Kateřina Kněžínková a Lucie Pechová převzaly diplomy a věcné ceny v Černínském paláci v Praze. V letošním roce se do Dnů Frankofonie 2017 zapojilo v České republice přes 600 žáků z vyšších gymnázií a v této kategorii bylo oceněno 15 nejúspěšnějších žáků. Mezi touto konkurencí se Markéta Řimnáčová umístila na druhém místě, Terezka Kaucká na sedmém, Kateřina Kněžínková na desátém a Lucie Pechová na jedenáctém.

Slečnám z kvinty děkujeme za jejich houževnatost, za snahu dojít k cíli a nepolevit, i když to letos vůbec neměly jednoduché. Děkujeme jim za mimořádnou reprezentaci školy, do budoucna jim přejeme mnoho dalších profesních i osobních úspěchů a do života jen to dobré.

HANA Bušková

foto: HBu, IAh