Slavnostní otevření nové knihovny

Více než dva roky trvala realizace významné investiční akce, díky které jsme mohli od nového školního roku otevřít zbrusu novou knihovnu, která bude zároveň propojena s prostorem studovny a čítárny. Žáci budou moci využívat knihovnu dle nového provozního řádu ve vypsaných otevíracích hodinách. Kromě velkých přestávek je prozatím zajištěno každé odpoledne kromě pátku, rádi bychom otevírali prostor knihovny i o poledních přestávkách.

V pondělí 4. září 2017 proběhla slavnostní kolaudace, které se zúčastnili jak realizátoři, tak budoucí uživatelé. Pozvání přijala architektka Barbora Weinzettlová s manželem (Ateliér 111) a dcerou Sárou, za firmu Santal otec a syn Jiří Škopkové (nábytek, kovová konstrukce), za firmu JKSklo Josef Kohout a Lukáš Durek (sklo, montáže), podlahář Petr Veselý, malíř-natěrač Jiří Vopravil, radost nám udělala přítomnost třeboňského místostarosty Josefa Pindrocha, ředitele SOA Václava Rameše či naší bývalé kolegyně a knihovnice Aleny Veselé. Přítomni byli samozřejměi i zástupci studentů - oktaváni Romana Ileová a Dominik Pešl a čtvrťáci Magdalena Janečková a Martin Tesař. Slavnostního přestřežení pásky se zhostil současný knihovník a hlavní správce knihovny Zdeněk Kučera.

Přeji nám všem, ať slouží nová knihovna hlavně ke svému primárnímu účelu - ať mají naši žáci co nejblíže ke knihám a rozvíjí jejich lásku k nim. Knihovna nabízí kromě několika tisíc svazků beletrie i odbornou literaturu a časopisy, pro žáky jsou zde připraveny nové počítače, knihovnu budeme využívat i jako alternativní učebnu, učitelé jako sborovnu.

Anna Kohoutová

IAh, ZKu, AKoAteliér 111 na ochozu knihovnySedící Ing. arch. Barbora Weinzettlová, autorka návrhu gymnaziální knihovnyUčitelé a žáciUprostřed Petr Veselý, který se postaral o dokonalou rekonstrukci parketové podlahyZleva Lukáš Durek, Josef Kohout (JK Sklo), Josef Pindroch (místostarosta Třeboně), Mária Pfeiferová (Český rozhlas)Zdeněk Kučera přestřihává slavnostní páskuKnihovna je v provozu.Zázemí pro studentyKnihovnická místaZázemí pro učitele