Humanitní a přírodovědný kurz 2017/2018

Program humanitního a přírodovědného kurzu

23. 11. 2017

Celodenní exkurze do Prahy (oba kurzy): Národní technické muzeum, Werichova vila, Muzeum Osvobozeného divadla, Výstava K. Kintery v Rudolfinu, Čapkova Strž

Garant: Štěpánka Otepková, Anna Kohoutová

24. 11. 2017

Humanitní kurz: Program se bude odehrávat v aule, zúčastní se ho rovněž studenti z gymnázia v Soběslavi.

Garant: Václav Pražák

Čas Aktivita
1.-2. hodina Československý underground (přednáška a beseda: hosté Simona Bohatá a František Stárek - "Čuňas")
3.-4. hodina Kříž proti půlměsíci. Války s Turky a jejich obraz v raně novověkém novinovém zpravodajství (přednáška: host Mgr. Kateřina Pražáková, Ph.D.,Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity  v Českých Budějovicích)
5.-6. hodina Dětství ve Třetí říši (beseda s pamětníkem; host mjr. v. v. Bruno Grötschel)

Přírodovědný kurz: Specializovaná praktika z biologie, chemie nebo fyziky (podle volby účastníků) - 1.-5. hodina.

Garant: Jitka Mašková (biologie), Štěpánka Otepková a Olga Tichá (chemie), Martin Krynický (fyzika)

Foto: Anna Kohoutová, Václav Pražák, Štěpánka Otepková

"Werichova" vilaExpozice věnovaná Osvobozenému divadluPavel omráčil celé osazenstvo Ježkovým Bugatti stepem RudolfinumJedna z expozic výstavy Krištofa Kintery Nervous TreesStrž, vyženěné sídlo Karla ČapkaKarel, Josef a OlgaSkvělá paní průvodkyněFrantišek Čuňas Stárek v aule gymnázia, 24. 11. 2017Beseda o undergroundu, samizdata a dalším...Chemické bádání - důkazy sacharidůChemické bádání - manganometrieBiologie - pitva morčeteBiologie - pitva morčete