Celostátní rétorická soutěž

V rámci výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích se uskutečnil již 9. ročník celostátní rétorické soutěže, které se zúčastnily ve čtvrtek 23. listopadu 2017 tři naše gymnazistky. Dvě kvartánky: Anežka Michalová, Terzie Voborská a Linda Havránková ze septimy. Linda v tvrdé konkurenci dvanácti gymnazistů obhájila prvenství a přivezla domů zlato a vyhlídkový let v hodnotě 3 000,- Kč.

Soutěž probíhala celé dopoledne. Nejprve si soutěžící vylosovali pořadí a dva videoklipy. Hlavním úkolem pak bylo komentovat oba videoklipy, každý v jiném jazyce. Linda si vybrala český a německý jazyk. V češtině komentovala videoklip s terénním autem, to byl úkol pro studentku velmi obtížný. Druhý videoklip septimánce sedl mnohem více, v němčině komentovala videoklip s krasobruslařem Pljuščenkem.

Všem studentkám blahopřeji za vzornou reprezentaci školy.

Text a foto: Mgr. Jana Havlová