Exkurze Č. Budějovoce 19. 3. 2019

Zatímco většina žáků VI. a 2. ročníku absolvuje tento týden lyžařský výcvikový kurz, pro zbývající byl uspořádán kurz estetické výchovy. Jeho program tvoří výtvarné činnosti ve škole pod vedením Viléma Roženského a také dvě exkurze. V úterý 19. března 2019 se účastníci kurzu vypravili do Českých Budějovic. Nejprve na ně čekalo Jihočeské muzeum, kde absolvovali program "Příběh města České Budějovice", v němž se interaktivní formou seznámili s historií jihočeské metropole. Po obědě se přesunuli do Domu umění. Zde pro ně byla připravena výtvarná dílna. Její součást představovala tvorba založená na zpracování starých map a poté zachycení lidské postavy. Žáci se do všeho pustili s velkou vervou, a proto lze celou akci pokládat za velmi zdařilou.

Text a foto Václav Pražák