Celostátní rétorická soutěž - 3. místo

V pátek 8. listopadu 2019 se na budějovickém výstavišti konala největší přehlídka středních škol a učilišť na jihu Čech. V rámci ní se také uskutečnil 11. ročník celostátní rétorické soutěže, které se letos  zúčastnil pouze  jeden zástupce našeho třeboňského gymnázia, kvintán Radek Fruhauf.

V pavilonu T1 se student utkal s dalšími osmi soutěžícími ve své 2. kategorii (žáci středních škol). Nakonec získal krásné 3. místo. Co bylo podstatou soutěže? Žáci si měli v krátkém časovém limitu do 5 minut připravit humorné představení stand up. Radek mluvil velmi suverénně na téma globální oteplování.

Studentovi děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Text: Mgr. Jana Havlová, 11. 11. 2019

Foto: Mgr. Anna Kohoutová