Studium na VŠ v zahraničí

Žáci maturitních a předmaturitních ročníků se seznámili s možnostmi dalšího sebevzdělávání na zahraničních univerzitách, dnes konkrétně na univerzitách ve Velké Británii. Prodiskutováno bylo vše od počáteční úvahy o studiu, přes hlavní výhody studia v zahraničí, počty vyučovaných hodin týdně či počty lidí v ročníku, způsob výběru univerzity, vyřizování formalit, shánění práce a ubytování, životní náklady i způsob financování vzdělávání.

Žáci se dozvěděli o samozřejmosti propojení studia s průběžnou prací v oboru a také o agentuře Czech-us, která poskytuje veškeré poradenství a podporu při studiu v zahraničí zcela zdarma.

To hlavní, co si snad žáci z přednášky odnesli, bylo zjištění, že jedinou překážkou ve studiu v zahraničí není ani obávaná výše školného, ani obtížnost přijímacího řízení, nýbrž jen síla vlastního odhodlání.

Text: Petra Šálková Dufková, 22. 1. 2020