Den poezie - Konec a počátek

I v letošním roce se naše třeboňské gymnázium zapojilo do 22. ročníku festivalu České a mezinárodní poezie po celé České republice. Festival den poezie je od roku 1999 každoroční oslavou básní, básnířek a básníků. Dva týdny plné kultury se odehrávají pravidelně kolem narozenin velkého romantického básníka K. H. Máchy (16. 11. ) v mnoha městech České republiky.

Třeboňští gymnazisté letos tvořili básně na téma Konec a počátek. Z každé třídy byl vybrán nejzdárnější text, který bude oceněn vlastním výběrem knihy v místní třeboňské knihovně. Tuto částku zaplatí Sdružení rodičů při Gymnáziu v Třeboni.

Seznam našich výherců:

1. ročník - Edita Dušáková

2. ročník - Tomáš Kuta a Martin Polák

3. ročník - Ondřej Špale

4. ročník - Jakub Antušek

Prima - Matyáš Gráf

Sekunda - Zuzana Budínová

Tercie - Jakub Dvořák

Kvarta - Klára Kohoutová

Kvinta - Nikola Jůzková

Sexta - Aneta Petrů

Septima - Markéta Novotná

Oktáva - Eliška Mráčková

Všechny básně si budete moci v klidu přečíst po ukončení nouzového stavu a po návratu studentů do školy. Texty budou vystavené na panelech, které budou rozmístěny po chodbách našeho gymnázia.

Text: Mgr. Jana Havlová

25. 11. 2020: