Posily pro časopis GYM

Ve čtvrtek 14. 9. 22 se vydali zkušení redaktoři studentského časopisu GYM hledat své pokračovatele do dosud nezapojených tříd nižšího gymnázia.

Septimánka Štěpánka Krynická, oktaván Jakub Hloušek a Justina Fríd z kvarty vytvořili pro své mladší spolužáky dvouhodinový program, jehož hlavním cílem bylo odhalit budoucí nadšence a spolupracovníky stávajícího gymnaziálního časopisu. Nehledali pouze nadané literáty, ale i kreslíře, grafiky, programátory a další kreativní duše. Během dopoledne se třídy sekunda a tercie rozdělily do tří redakčních rad, které měly za úkol během poměrně krátké doby vytvořit vlastní časopis. Projekt volně navázal na aktivity pana učitele Roženského, který se sekundou současně pracuje na výtvarném uchopení časopiseckých ilustrací. Do začátku velké přestávky vznikly tři časopisy s rozmanitými rubrikami, které obsahovaly nejen anekdoty, křížovky, recenze, ankety, hádanky, soudničky, komiksy, ale například i vtipnou povídku o tom, jak hořela chemická laboratoř. Především učitelé nezůstali ušetřeni satiristickým pokusům svých žáků.

Děkujeme především studentům vyšších ročníků, že se stále častěji zapojují do výuky na nižším gymnáziu. Vznikají tak zajímavá setkání a nové příležitosti k vzájemné inspiraci.

Text a foto: JĎo