Krajské kolo soutěže Eurorebus

1. 4. 2023 jsme se za třídu kvartu vydali na krajské kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Soutěž Eurorebus se konala na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Po příchodu na univerzitu jsme se šli ohlásit a dostali svůj ID kód, pod kterým jsme následně vyplňovali soutěžní kvíz.

Po přihlášení všech účastníků se všichni soutěžící shromáždili ve velké posluchárně, kde proběhlo zahájení celé soutěže. Jako první šly soutěžit kategorie 6. a 7. tříd a 8. a 9. tříd. Poté jsme šli na řadu my. Byli jsme v kategorii středních škol a ačkoliv jsme měli být v kategorii 8. a 9. tříd, poprali jsme se o co nejlepší výsledek. Na vyplnění testu jsme měli 45 minut. V soutěžním kvízu bylo zhruba 35 otázek, které se týkaly nejen zeměpisu. K dispozici nám byl pouze Atlas dnešního světa, což dělalo test ještě těžší.

Bezprostředně po vyplnění kvízu následovalo vyhlášení celé soutěže a zakončení soutěžního dne. I přestože jsme se neumístili, což v kategorii středních škol bylo velmi obtížné, jsme si soutěž užili a posbírali mnoho zkušeností do dalších let.

Text: Michaela Baštová, Zuzana Budínová, Kryštof Lahodný

Foto: Petr Kopeček