Čtenářství trochu jinak

Ve výuce češtiny se snažíme o inovativnost, mezipředmětovost a zážitkovost. Získat rozbor knihy na internetu je nyní pro studenty lehčí než lusknutí prstem, nicméně hodnota takových čtenářských zápisků se rovná nule, proto se v rámci hodin českého jazyka a literatury snažíme přicházet se zajímavějšími způsoby reflexe čteného uměleckéo díla. Dnes již tradiční formou jsou čtenářské krabice, které jsme v tomto pololetí doplnili i jinými způsoby zpracování čtenářských postřehů. Někteří studenti tercie si k tomuto účelu vybrali čtenářské leporelo, díky čemuž vznikla opravdu zajímavá umělecká díla, která nejenže ukázala, že i čtení nadruhou může být jedinečným zážitkem. Výtvory jsou k vidění i k přečtení ve školní knihovně. Studenští benjaminci z primy zas představili nově jednotlivé střípky Starých řeckých bájí a pověstí, a to skrze animace, které vypracovali v hodinách výtvarné výchovy. Malou ochutnávku v podobě obrázků přikádám i sem, více na vyžádání u primánů.

Foto a text: Mgr. Tereza Hronková