Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Tercie na exkurzi

Jako první se žáci podívali do firmy BONUS, kde probíhá recyklace pneumatik. Na začátku se dozvěděli něco o tom, jak firma vznikla a pak už následovaly informace o samotném procesu recyklace a hlavně dalším využití složek, které se recyklací získají. Pak už si za doprovodu vedoucího provozu všechno prohlédli na vlastní oči.

Druhou zastávkou byla firma LB-MINERALS, kde neprobíhá recyklace, ale naopak těžba nerostných surovin - křemeliny a doprovodných jílů. I zde si prohlédli provozní linku, na které se zpracovává křemelina do filtračních jednotek a dále provozní linku, která zpracovává bentnit na stelivo pro kočky.

Poslední zastávkou byla firma FCC, provozovna Lišov, kde si žáci prohlédli dotřiďovací linku na plastový odpad, dále sběrný dvůr pro občany Lišova a místo zpětného odběru elektrozařízení. Na závěr se podívali na skládku odpadu, který už nemá žádné další využití.

Děkujeme všem zaměstnancům firem, které jsme navštívili, že nám věnovali svůj čas a umožnili žákům vstup do jejich provozu.

Foto a text: J. Mašková a Š. Otepková

Ve firmě BONUSvytříděné a slisované plastyhala dotřiďovací linkylis na vytříděný odpad