KARLŠTEJN A OKOLÍ

Jestli plánujete zajímavý, ne úplně fyzicky jednoduchý výlet a to za rozumnou cenu, určitě využijte "ADAMOVU CESTOVKU" (Adam Kopeček a Tomáš Michal). Školní dvoudenní výlet jsme nechali právě na nich a v pondělí ráno jsme vyrazili směr Karlštejn. České dráhy nezklamali a hned vlak z Třeboně měl zpoždění. V Praze na nás nepočkal spoj na Karlštejn, ale kluci zůstali v klidu a hned měli připravenou další variantu. Do kempu jsme dorazili, postavili stany a během hodinky už jsme běželi zase na vlak a nabrali  směr Koněpruské jeskyně. Prohlídka v parném dnu přišla vhod a prostory jeskyň byly okouzlující. Návrat zpět, koupání v Berounce, oheň a nocování ve stanu nebo pod širákem bylo zážitkem nejen pro žáky, ale i jejich učitele :-) Za první den jsme nachodili něco kolem 18 km.  Druhý den ráno jsme už v devět nasedali do vlaku a vyrazili směr lomy Velká a Malá Amerika. Krásná procházka kolem lomů nás dovedla až ke Karlštejnu, kde jsme absolvovali prohlídkový okruh s názvem CÍSAŘSKÁ REZIDENCE KARLA IV. Po prohlídce jsme se vrátili do kempu, pobrali věci a znova nabrali směr vlakové nádraží a vyrazili na cestu domů. Výlet jsme si užili a už teď se těšíme, co nám kluci zase připraví.

Text: Augstenová

Foto: Augstenová a žáci kvarty