On-line schránka důvěry NNTB

Děje se ve škole něco, co se ti nelíbí? Byl/-a jsi svědkem či obětí šikany (kyberšikany)? Chceš něco říct, nebo se na cokoliv zeptat, ale stydíš se? Dej nám o tom vědět prostřednictvím této on-line schránky důvěry.

Naše gymnázium se od nového školního roku připojilo k bezpečné komunikační platformě Nenech to být (NNTB), jejíž osvědčené a hlavně anonymní prostředí funguje jako efektivní on-line schránka důvěry pro každého žáka, případně i rodiče, který se potřebuje svěřit se svým trápením nebo starostmi. Skrze NNTB můžete upozornit na počínající šikanu či kyberšikanu, užívání návykových látek, sebepoškozování, nespravedlnost, domácí násili apod.

Nenech to být funguje jako webová a mobilní aplikace. Po odeslání podnět putuje k pověřeným osobám na naší škole, které se budou na základě poskytnutých informací všemi silami snažit sitauci vyřešit, případně s tazatelem komunikovat a poradit prostřednictvím anonymního chatu. Až odešlete oznámení, uložte si bezpečně klíč (číselný kód), který se Vám objeví. Jen s tímto klíčem se pak můžete znovu přihlásit a podívat se na odpověď, která by Vám nejpozději do týdne měla přijít. S velkou pravděpodobností budeme s Vámi přes schránku dále komunikovat a možná se i dál ptát (stále bude záležet čistě na Vás, zda zůstanete v anonymitě nebo z ní vystoupíte).

Podněty nám můžete posílat pomocí tohoto odkazu, popř. můžete využít jednoduchost přihlašování prostřednictvím QR kódu či mobilní aplikace:

Anna Koktavá, ředitelka školy

Ivana Čurdová, Školní poradenské pracoviště