Vize Česka 2023

Přestože se v pátek 20. října 2023 konal maturitní ples 4. ročníku, našlo se mezi našimi žáky více než 20 zájemců, které se vydali do táborského divadla Oskara Nedbala, kde se uskutečnil již třetí ročník akce Vize Česka. V jejím rámci se představili zajímaví hosté, kteří účastníkům předestřeli nejen své životní osudy a vize, ale rovněž s nimi diskutovali. Jednalo se o mistra letecké akrobacie Martina Šonku, odbornici na umělou inteligenci Evu Nečasovou, sportovce a filantropa Tomáše Slavatu, úspěšného podnikatele Pavla Boušku a šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. Akce se vydařila, byť nejeden z přítomných želel nepřítomnosti dalších dvou původně avizovaných hostů – Michaela Žantovského a Davida Černého.

Text Václav Pražák, foto Václav Pražák a Matěj Vačkář