Nové populární tituly

Nové lákavé tituly v naší knihovně

Díky knihovnickému kroužky byly vybrány nové knihy, které byly dokoupeny do našeho, už tak velice rozmanitého, knihovnického fondu. Sami studentky z knihovnického kroužku upozornily na nové, zajímavé tituly, které jsou lákavé jak pro nižší, tak vyšší gymnázium.

Celkově bylo z určeného rozpočtu nakoupeno sedm knih. Pro mladší ročníky krásné nové vydání klasiky od Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu, stejně tak pořád novinka ze série Země příběhů, která též zaujme zejména lákavým vizuálem.

Další tituly patří mezi nejoblíbenější v rámci young adult, což je literatura, která je oblíbená zejména u dívek. V rámci této sekce jsme koupili Normální lidi od Sally Rooney a fantasy Krutý princ od Holly Black.

Jeden z největších letošních hitů napříč všemi generacemi je bezesporu kniha Sedm manželů Evelyn Hugo od Taylor Jenkins Reid, kterou si dle osobních zkušeností mnohdy koupí maminky, od kterých si ji pak půjčí dcery a kniha se líbí úplně všem, proto jsme ji samozřejmě též zakoupili a bude cenným přínosem.

Poslední dvě knihy pak naplňují neutuchající zájem o detektivní série, případně knihy z období druhé světové války. Z detektivního ranku jsme proto zakoupili klasiku od Agathy Christie Mrtvá v knihovně, kde vystupuje populární slečna Marplová. V období druhé světové války se pak odehrává kniha Vypravěčka od Jodi Picoultové.

Pevně doufáme, že knihy nebudou trávit moc času v policích v knihovně, ale budou čtené našimi studenty a ač tedy nepatří mezi klasická díla, minimálně pozvednou zájem o čtení jako takové.

Knihám nazdar!

MV