Dárcovství krve

Díky iniciativě učitelů naší školy, především pak paní Maškové, jsme měli tu čest podílet se na dárcovství krve skrze školu.

Této možnosti jsme si velice vážili, poněvadž jak známo, krev není víno a můžeme tímto darem přispět k záchraně mnoha cenných životů našich drahých spoluobčanů. Dostali jsme se do užšího výběru studentů, kteří mohou tuto cennou tekutinu darovat.

Ve čtvrtek 19.10.2023 jsme se tedy vydali na záchranou misi pod heslem Gympl zachraňuje. Jeli jsme ve složení paní Mašková, pan Macík, Eliška Čadková, Štěpánka Kněžínková, Ema Čížková, Dominik Hrbek a Tomáš Janeček. Vyrazili jsme po skvělé přednášce našeho bývalého učitele Šimona Hellera na téma války v Izraeli. Dívčí skupina vyrazila pod vedením paní Maškové, což se ukázalo býti skvělou příležitostí pro rozjímání nad důmyslnými tématy. Chlapecká část po cestě konverzovala především s panem Macíkem což bylo také velmi obohacující, hlavně po stránce třídnické.

Po pokoření MHD jsme se dostali na místo určené. Následovalo složité vyplňování papírů po vzoru Jiřinky Bohdalové, tedy jsme kroužkovali. Bohužel přes tento krok nepřesla jedna z nás, Štěpánka Kněžínková, která i přes veškeré úsilí nemohla kvůli mírnému nachlazení podstoupit odběr. Poté jsme přešli k samotnému procesu darování. Nejdříve nám změřili tlak, poté zjišťovali krevní skupinu a zeptali se nás na několik otázek. Nakonec jsme se dostali k samotnému odběru. Milé sestřičky nás položily na lehátka vyskládané do půlkruhu a řekly nám, ať v klidu ležíme. Tak jsme leželi, pumpovali krev ze žil a koukali na televizi (zapnuté bylo Óčko). Po několika minutách nás odpojily a darování životodárné tekutiny bylo ukončeno. Následovalo posezení v jakémsi bufetu, kde nás obdarovaly děkovnými předměty (propiska se vždycky hodí). Srdečně jsme přijali i šálek kávy či jiného nápoje. Tímto naše výprava končila a studentská část se vydala na něco malého k jídlu. Dobře jsme všichni dojeli a těšíme se na příští setkání krvedárců, možná i s vyšším počtem účastníků.

Za Studenty napsali... Dominik Hrbek a Tomáš Janeček