Hlavním cílem setkání se Simonou Heřtusovou dne 9. 11. 2023 bylo představit práci Centra Narovinu třídě primě, sekundě, prvnímu a druhému ročníku. Organizace se zaměřuje na zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Keni. Studenti se dozvěděli, jak se žije ve městech a na vesnicích, jak funguje školní systém aj. Bylo jim představeno komunitní centrum "Ostrov Naděje" a naznačena jeho filosofie v tvůrčím duchu pedagogiky Montessori. Prezentace byla doplněna o videa a o zajímavý kvíz s názvem Na co svět má a nemá, který možná mnohé z nás překvapil.

Po skončení jednotlivých besed měli studenti možnost si nakoupit zboží z Férového obchůdku. Férový obchůdek mohli navštívit i rodiče našich žáků během listopadových třídních schůzek.

Během tohoto podzimního prodeje se prodalo zboží za 17 020,-Kč. Finanční výdělek z těchto dárků podporuje činnost komunitního centra "Ostrov Naděje" na Viktoriině jezeře, které pečuje o sirotky či děti z chudých rodin.

Děkujeme všem za nákup!

Text a foto: L. Kopečková, 21. 11. 2023