Juvenes Translatores 2023

Generální ředitelství pro překlady Evropské komise pořádá každoroční online překladatelskou soutěž pro studenty středních škol se sídlem v Evropské unii. Soutěže Juvenes Translatores, která propaguje výuku cizích jazyků, se naše gymnázium účastní od roku 2020, ale letos jsme byli poprvé vylosováni do evropského kola. Proto ve čtvrtek 23. listopadu 2023 překládaly cizojazyčné  texty od 10:00 do 12:00 v počítačové učebně PC2 studentky Anička Navrátilová ze septimy a Romana Benešová ze třetího ročníku v jazykové kombinaci AJ- ČJ, Katarína Čížková a Eliška Havelková ze septimy v jazykové kombinaci ŠJ- ČJ a Nela Bednářová ze třetího ročníku překládala z NJ do ČJ.

Velice všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme co nejlepší umístění při vyhlašování výsledků soutěže v březnu 2024.

text a foto HANA Bušková, 27.11.2023