Přednáška o Vánocích ve Španělsku a Peru na Filozofické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích

V pátek 8. 12. 2023 studenti semináře ze španělského jazyka a tříd 6.8, 7.8 a 3.4 navštívili Filozofickou fakultu Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Přivítali nás rodilí mluvčí ze Španělska a Peru, v čele s vyučující bakalářských a magisterských oborů Mgr. et Mgr. Claudií Vargas Barros, kteří studentům povyprávěli o zvycích a tradicích španělských a peruánských Vánoc. Celý program nebyl pouze formou přednášky, ale také formou zábavných aktivit jako španělská vánoční loterie, ze kterých si nejrychlejší studenti odnesli i malé dárky. Setkání bylo zakončeno silvestrovskou tradicí, kdy si studenti vyzkoušeli, jaké je to sníst o půlnoci dvanáct bobulek hroznového vína pro štěstí do nového roku.

Všem vyučujícím děkujeme za krásný a atraktivní program!

Jaroslav Srba