ČESKO VESLUJE - CELOSTÁTNÍ KOLO

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 se vybraní studenti z primy a kvinty, kteří postoupili na celostátní kolo v halovém veslování, utkali s dalšími týmy v Praze v O2 universu. Ranní vstávání a cesta vlakem již v šest hodin studenty nezastavila a ač měli oproti ostatním týmům mnohdy ztížené podmínky, podařilo se dokonce dvěma týmům z pěti získat medaili. Největší pochvalu si zaslouží studentka kvinty Michaela Baštová, která z důvodu nemoci své spolužačky musela podstoupit rovnou dva závody, takže v tom druhém už byla na pokraji sil, přesto opět pomohla týmu k zisku medaile a odešla tedy rovnou dvakrát s cenným kovem. Studenti primy bohužel v těžké konkurenci medaili nezískali, ale stejně byli ve všech třech závodech v lepší polovině výsledkové listiny. Po slavnostním ceremoniálu předání medailí se následně studenti přemístili na pozdní oběd a ve večerních hodinách se pak vrátili s pocitem, že rozhodně příští rok zkusí získat i ten kov nejcennější.

Kategorie SŠ 1. ročník dívky - stříbrné medaile

složení týmu: Michaela Baštová, Zuzana Budínová, Markéta Madlé a Karolína Sedláčková

Kategorie SŠ 1. ročník mix – bronzové medaile

složení týmu: Ondřej Michal, Daniel Šikr, Barbora Dražanová a Michaela Baštová

Dík ale patří všem, i těm, kteří medaile nezískali, ale důstojně reprezentovali naše gymnázium.

Sportu zdar!

text: Matěj Vačkář