Rozšíření knihovnického fondu

Knihy jsou život!

Jako již pravidelně gymnázium investovalo do nákupu nových knih. Při výběru jsme brali ohled jak na světové klasiky, tak jsme brali v potaz touhy studentů, které tlumočily studentky chodící na knihovnický kroužek.

Mezi zakoupené klasiky patří Farma zvířat, která se pravidelně řadí mezi nejčastější položky na maturitních seznamech četby. Stejně tak jsme zakoupili další detektivky od Agathy Christie, které jsou vždy žádaným zbožím.

Na žádost studentky primy jsme v loňském roce zakoupili knihu ze série Země příběhů, která byla následně velice žádaná, a proto došlo k zakoupení dalšího dílu.

Mezi nejzajímavější nové tituly můžeme určitě zařadit Jujutsu Kaisen: Prokleté války, která je prvním zástupcem manga komiksů v naší knihovně. Manga komiksy a anime jsou ovšem u studentů dnes velice populární, a tak jsme jim chtěli nabídnout i tuto možnost.

Za zmínku též určitě stojí krásné vydání knihy Duna, která právě prožívá obrovský úspěch skrze filmové zpracování běžící v kinech.

Osobně ovšem za nejcennější nový přírůstek považuji publikaci od Niny Špitálníkové Severka, která líčí velice poutavě o životě v Severní Koreji. Nina Špitálníková patří mezi přední odborníky na Severní Koreu, kde dokonce dva semestry studovala, napsala již o tom další dvě knihy, velice často přednáší po republice (mnohé rozhovory jsou třeba na youtube) a stejně tak v letošním roce spustí podcast s touto tématikou. Studenty toto téma velice zajímá, jelikož vůbec nedokáží pochopit, jak může propaganda a ideologie v takové míře fungovat i v moderním světě 21. století, a proto je kniha opravdu cenným přírůstkem, který jim pomůže najít odpověď.

Další zakoupené knihy jsou Sudetenland od Leoše Kyši, Billy Summers od Stephena Kinga, Robinson Crusoe od Daniela Defoea, Kde zpívají raci, Opak věčnosti a Malý miliardář.

Tak se nebojte zajít a začíst!

MV