Mezinárodní den matematiky

Vážení studenti, učitelé a rodiče,

jak jsme již informovali dříve, naše gymnázium se letos připojilo k oslavě Mezinárodního dne matematiky, který je významnou událostí, kterou organizace UNESCO společně s International Mathematical Union (IMU) vyhlásily na 14. března 2024. Tento den byl zvolen proto, že datum “3/14” odkazuje na známou matematickou konstantu π (pi).

Dopolední část oslav byla zaměřena především na žáky nižšího gymnázia. Primánci a sekundáni řešili nejrůznější matematické a logické hry, hádanky a skládačky, které pro ně připravili studenti kvarty. Pro tercii byl jejich paní učitelkou matematiky připraven program zaměřený na matematické úkoly spojené především s konstantou π.

Vrcholem celého dne byl odpolední turnaj v online hře Matematico, který zorganizovali studenti druhého ročníku. Turnaj vzbudil velký zájem, celkem se ho zúčastnilo celkem 41 žáků  napříč všemi třídami gymnázia. Velkou pochvalu si zaslouží především sekundánka Majda Mejdrechová, která se svým bodovým ziskem dokázala porazit  mnohem starší soupeře a vybojovat medailové 3. místo.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci a průběhu dne podíleli, a doufáme, že matematika bude i nadále inspirací pro naše žáky.

Výsledky turnaje Matematico:

místo: Matěj Dvořák (2.4) + Václav Kučera (8.8)
místo: Viola Tlačilová (7.8) + Tereza Hanková (4.4) + František Kindl (8.8)
místo: Magdaléna Mejdrechová (2.8)

Text: M. Tomanová, 18. 3. 2024

Foto: P. Augstenová, M. Tomanová, J. Chytil (4.8), M. Theerová (4.8), Phi Nguyen (2.4), Sofie Baleková (2.4)