Gymnázium Třeboň

Výlet Studentského parlamentu do Prahy

Ve čtvrtek 18. června 2026 vyrazil Studentský parlament Gymnázia Třeboň (SPGT) za odměnu na celodenní výlet do Prahy. Naše společná cesta začala v 7:10 ráno na vlakovém nádraží v Třeboni. Jako první nás v hlavním městě čekala návštěva Národního muzea. Zde jsme si v rámci individuálních prohlídek prohlédli širokou škálu expozic – od starověkých civilizací přes fascinující sbírky nerostů až po novou část muzea, kde nás nejvíce zaujala výstava věnovaná dějinám 20. století. Po zasloužené pauze na oběd náš program pokračoval v Lumia Gallery. Zde jsme se ponořili do unikátní expozice interaktivního digitálního umění, která nám nabídla jedinečný audiovizuální zážitek plný světelných instalací. Na závěr dne nás čekala už jen cesta vlakem zpátky do Třeboně. Výlet jsme si všichni moc užili, skvěle nás jako tým stmelil do dalších společných projektů a byl příjemnou tečkou za uplynulým školním rokem.

Rádi bychom touto cestou upřímně poděkovali FOTOSu za finanční příspěvek na vstupenky.

Za SPGT

Iva Gráfová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout