Den otevřených dveří již v úterý 16. ledna!

Vážení zájemci o studium na našem gymnáziu,

srdečně Vás i Vaše rodiče zveme k nám na další Den otevřených dveří, které se uskuteční v úterý 16. ledna 2024 od 15:00 do 17:00 hodin. Od 1. do 20. února budete podávat své přihlášky, další Den otevřených dveří v únoru již tedy nemá smysl.

Budou pro Vás připraveny prohlídky s průvodcem, v rámci kterých se dozvíte vše potřebné. Osobní návštěva místa, kde byste mohli strávit nejkrásnější léta svého života, nenahradí žádní leták či propagační materiál. Přijďte se k nám podívat, nasáknout atmosféru a seznámit se s lidmi, kteří provázejí naše žáky studiem, potkejte se se samotnými studenty. Povyprávíme Vám, jak organizujeme výuku, co všechno u nás můžete zažít, co díky zajímavým zkušenostem a pilnému studiu můžete dokázat. Třeboňské gymnázium je ojedinělá škola, která stojí v překrásném prostředí, je nadčasově a velmi moderně vybavená a obzvláště v posledních letech sledujeme, jak stále spokojenější jsou u nás učitelé i žáci - v takovém prostředí by chtěl studovat každý a i Vy můžete být jedni z nás. Zkuste pro to něco udělat - na začátku je ale potřeba se nadchnout a chtít.

♦ přijďte se porozhlédnout po budově instituce, která letos slaví 155. rok své existence, seznamte se s jejím moderním vybavením a možnostmi, které prostřednictvím týmu nadšených učitelů nabízí jak pro běžnou výuku, tak pro pestrou nabídku volnočasových aktivit

♦ i v letošním školním roce pořádáme pro zájemce v sobotu 20. ledna 2024 přijímací zkoušky nanečisto. Nic nenahradí simulaci zkušky v reálném prostředí, velmi užitečná bývá i informace o výsledku ve srovnání s ostatními účastníky - a uvědomění si momentální studijní úrovně včas.

♦ definitivní informace o organizaci jednotné přijímací zkoušky pro letošní školní rok zveřejníme na našich webových stránkách nejpozději do konce ledna 2024, kritéria budou s největší pravděpodobností stejná jako vloni (v přílohách dole pod textem), lišit se bude jen jejich administrace (podrobnosti můžete průběžně sledovat zde, praktický návod pro Vás budeme mít připravený na začátku každé prohlídky).

♦ do 1. 3. 2024 je možné po předchozí dohodě (tel. 384 722 612, 384 722 315) naši školu navštívit i mimo dny oficiálních dnů otevřených dveří - pokusíme se Vám vyhovět a školu Vám rádi ukážeme v domluveném mimořádném termínu.

♦ naše gymnázium je plně bezbariérové, výtah spojující všechna patra školy žáci využívají bez omezení

♦ využíváme školní jídelnu místní základní školy, vlastní internát nemáme (naši žáci využívají možností ubytování v místních internátních školách)

Za všechny učitele se na Vás těší

Anna Koktavá, ředitelka školy