Představení knihovny

Gymnázium disponuje krásnou knihovnou, k jejíž realizaci došlo v květnu roku 2017. Následně do knihovny blo navráceno na deset tisíc knih, přičemž knihovnický fond se nadále rozšiřuje každým rokem. Průběžně jsou dokupovány chybějící klasiky literatury, stejně tak ale nové zajímavé tituly. Knihovna je využívána nejenom na půjčování knih, ale i na různé přednášky. Velice oblíbená je i v rámci výuky, kde zde probíhají hodiny češtiny a studenti se učí o literatuře, přičemž jsou obklopeni knihami. Po škole často chodí studenti do prostoru knihovny vypracovávat různé referáty, číst si či jednoduše si odpočinout po náročném dni.

Knihovna má výpůjční dobu každý dne o velké přestávce (9:35-9:50) a pak od pondělí do čtvrtu od 13:30 do 15:00.