Projekt Cube of Freedom představen veřejnosti

Jak jsme již informovali na jiném místě těchto stránek, zapojila se naše škola jako jediná z České republiky do mezinárodního výtvarného projektu Cube of Freedom, který organizovala německá Goetheschule v Dieburgu, jež je stejně jako třeboňské gymnázium součástí sítě ASP UNESCO. Naši žáci vytvořili dvě desky, z nichž jedna se stala součástí obří krychlové konstrukce, druhá pak mapy světa.

V úterý 5. března 2024 došlo k slavnostnímu veřejnému představení výsledků projektu a naše malby byly podle organizátorů přijaty velmi kladně.

Záběry z výstavy si můžete prohlédnout v příloze, případně na stránkách Goetheschule Dieburg.

Poděkování si zaslouží všichni žáci i učitelé, díky nimž se podařilo se do projektu zapojit a reprezentovat tak školu na mezinárodní úrovni.

Text Václav Pražák, foto Václav Pražák a Nicole Glock