Výukové programy s environmentálními tématy

Od března do konce tohoto školního roku probíhají na naší škole díky projektu Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Konkurenceschopnost pro Třeboňsko  a ČNF pro vydru výukové programy, jejichž cílem je začlenit aktuální environmentální témata do výuky formou několikahodinových ucelených bloků cíleně vybraných aktivit, úkolů a her. Výukové programy vycházejí z předpokladu, že „ vyzkoušet a prožít je lepší než stokrát číst…“. Primáni se učili o stromech a sekundáni o ekosystému lesa a pavoucích, tercie o významu vody v přírodě, kvinta a první ročník o vzájemných vztazích mezi člověkem a krajinou, sexta o ekologických a ekonomických souvislostech chovu ryb a na kvartu čeká program o počasí a klimatu. Více informací naleznete v oddíle týkajícím se  projektu - Aktivita 04.

Štěpánka Otepková