Gymnázium Třeboň
Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Covid-19

Vyučujeme na dálku, jak na to?

Výuka na našem gymnáziu bude v této neklidné době probíhat na dálku - předkládáme důležité informace našim žákům, ale i rodičům:

- nespornou výhodu mají samozřejmě všichni, kdo mají k dispozci počítač s vybavením (připojení k internetu podmínkou, další výbava - optimální rychlost, paměť, kamera, mikrofon...velkou výhodou). Jakýkoliv způsob osobní výuky včetně individuálních konzultací s žáky na půdě školy není možný.

- v provozu jsou Bakaláři, přihlášení je standardní přes webové stránky školy (v horní vodorovné liště Přihlášení pro rodiče), všichni učitelé budou vkládat informace o výuce, budou se držet rozvrhu hodin - navíc budou moci vkládat infomrace o zadaných úkolech (kontrola pro rodiče)

- učitelé, kteří nebudou vkládat info o úkolech do Bakalářů, budou ke komunikaci s žáky využívat možnosti Microsoft Office 365 (licenci máme zakoupenou všichni - všichni učitelé i žáci jsou přihlášení) - zde budeme využívat třídní i individuální e-maily a možnosti aplikace One Drive a Microsoft Teams. Učitelé, kteří budou tyto aplikace pro komunikaci s žáky využívat, vytvoří skupiny žáků - v tu chvíli budou žáci přes e-mail osloveni ke vstupu do této skupiny a v ní naleznou instrukce k další práci

- počítáme s tím, že ne všem žákům se podaří do všech aplikací ihned proniknout - více než kdy jindy budeme spoléhat na solidaritu technicky zdatnějších žáků ve třídě, kteří by měli být ochotni svým bezradným spolužákům pomoci. Ne všechno zvládne učitel (určitě mu ale o pomoc můžete napsat e-mailem). Také spoléháme na solidaritu třídních kolektivů ve chvíli, kdy někdo nemá připojení na internet, nemá počítač - vymyslete, jak dostat ke svému spolužákovi informace, jak ho vtáhnout mezi sebe

- některým učitelům bude stačit zadávání jednoduchých instrukcí přes Bakaláře, někteří budou využívat Microsoft Office 365, někteří mají dokonce se třídami dávno založené skupiny (např. přes Messenger), které již dávno fungují a není důvod je teď rušit - buďte jen ve střehu

- tím, že se budeme snažit dodržovat stanovený denní rozvrh hodin, snad předejdeme nechtěnému přetěžování žáků, navíc budete mít vy i my přehled o probíhající výuce (ve webové aplikaci stačí kliknout na "Přehled výuky")

Rodičům děkujeme za pochopení a projevovanou podporu a důvěru, žákům za poctivný přístup ke zvládání netradičního způsobu studia. Pokud budeme mít další připomínky k probíhající výuce, budeme Vás opět informovat.

S chutí do toho,

Anna Kohoutová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout