Charakteristika školy

Gymnázium je všeobecně vzdělávací vnitřně diferencovaná škola, která připravuje žáky především pro studium na vysokých školách. Studium je čtyřleté nebo osmileté, uskutečňuje se v denní formě. V obou studijních větvích je ukončeno maturitní zkouškou. Třídy jsou na základě přijímacího řízení naplňovány do počtu 30 žáků. V současné době má škola 12 tříd s celkovou kapacitou 420 žáků.
Gymnázium jako významné kulturní a vzdělávací centrum města Třeboně bylo založeno v roce 1868. Již přes 100 let sídlí v budově, jejíž genius loci je oceňován žáky i učiteli. Historická budova, která je postupně modernizována, se nachází uprostřed parku v atraktivní části města. Je situována blízko autobusového nádraží, což usnadňuje její dostupnost dojíždějícím žákům.

1. Vybavení školy  >>
  2. Pedagogický sbor >>
  3. Projekty, mezinárodní spolupráce a aktivity >>
  4. Spolupráce s rodiči a jinými subjekty >>
  5. Zaměření školy a profil absolventa >>
  6. Výchovné a vzdělávací strategie >>
  7. Zabezpečení výuky žáků mimořádně nadaných >>
  8. Zabezpečení výuky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami >>

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň