Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

 Profily učitelů

 Naši sponzoři

 Kontakt

NÁZEV ŠKOLY:
GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ,
NA SADECH 308

Adresa školy:
Na Sadech 308, 379 26 Třeboň

Sekretariát:384 722 612
Ředitelna:384 722 315
Email:gymnaz@gymtrebon.cz

Zřizovatel: Jihočeský kraj,
U Zimního stadionu 1952/2,
370 76 České Budějovice

Bude se u nás ještě učit?

Vážení rodiče, milí žáci,

dne 25. května 2020 byla na webových stránkách MŠMT uveřejněna tisková zpráva informující o další etapě uvolňování opatření ve školách. Dle slov ministra školství bychom mělí mít "možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Půjde o možnost konzultací či třídnických hodin. Není povinností školy tyto aktivity realizovat, učast žáků bude dobrovolná." Tolik citace tiskové zprávy.

Jsme zaskočeni tím, jak nevhodný termín pan ministr a jeho tým zvolili - jako kdyby nevěděli, jak složité agendy na středních školách v těchto dnech řešíme. Prioritou každé střední školy musí být zajištění hladkého průběhu přijímacích a maturitních zkoušek - ty u nás budou probíhat až do konce třetího červnového týdne. Za současných hygienických podmínek se jedná o organizaci personálně i prostorově daleko naročnější, než v jiných letech, navíc se obě zkoušky organizují zároveň - výuka bude proto po tuto dobu probíhat i nadále distančním způsobem. Přestože bude většina učitelů zajišťovat průběh přijímacích i maturitních zkoušek, pokusíme se i nadále garantovat co nejvyšší úroveň studia na dálku.

Na realizaci "občasných vzdělávacích a socializačních aktivit" nám tedy zbývá jen týden od 22. do 26. června a v tuto chvíli si zatím netroufáme předjímat možnosti jejich realizace. Pokusíme se přislíbit každé třídě nabídku jedné společné aktivity, která by proběhla v ideálním případě mimo budovu školy (abychom nemuseli dodržet pravidlo patnáctičlenné skupiny) a kterou by pro ni zorganizoval třídní učitel společně s učitelem zastupujícím. Vybírání a rozdávání učebnic pro žáky nižšího gymnázia necháme z pochopitelných důvodů na první dny nového školního roku, burza učebnic pro žáky vyššího G proběhne v přízemí školy v ponděli 31. srpna.  Třídní učitelé budou mít také za úkol vymyslet místo a způsob letošního předávání závěrečného vysvědčení, které budeme muset také z hygienických důvodů pojmout nějak netradičně - určitě se toho ale nechceme vzdát a chceme Vám možnost osbního převzetí vysvědčení dopřát.

Poslední dva červnové dny (29. a 30. června 2020) bude uděleno všem žákům ředitelské volno.

Informace budeme postupně na našich webových stránkách upřesňovat.

Děkuji všem za pochopení a těším se na dobu, kdy se zase každodenní školní docházka stane realitou,

Anna Kohoutová

 

POÚTSTČTSONE
                                          

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň