Pravidla klasifikace

Obecná pravidla

Jakékoli omluvy či jiné mimořádné situace musí být řeseny před příslušnou hodinou (omluvy z testů, nedodání požadovaných výstupů apod.), jinak na ně nemusí být brán zřetel.

Hodnotící stupnice
V rámci své výuky používám bodový systém hodnocení. Základ pro výpočet procentuální úspěšnosti tvoří součet bodů získaných za ústní zkoušení, testy a další povinné výstupy, k nimž je možné získat případné bonusové body za další aktivity. Získané body budou převedeny na známky podle následující stupnice:

Dějepis

100-85 % - výborně

84-70 % - chvalitebně

69-50 % - dobře

49-28 % - dostatečně

27-0 % - nedostatečně

Německý jazyk

100-90 % - výborně

89-75 % - chvalitebně

74-55 % - dobře

54-32 % - dostatečně

31-0 % - nedostatečně

V hraničních případech budu rozhodovat na základě aktivity v hodině a přístupu k výuce.

DĚJEPIS

"Kumulativní práce"
Žáci budou v průběhu pololetí vypracovávat v rámci hodin i domací přípravy samostatné či skupinově zadané úkoly, které budou bodovány (týká se i suplovaných hodin, kdy mají žáci zadanou práci přes MS Teams). 66 % možných bodů z těchto aktivit se bude počítat do základu, který slouží pro výpočet procentuální úspěšnosti, 33 % tvoří bonusové body. V případě domácí práce má včasné neodevzdání za důsledek 0 bodů. toto se nevztahuje na práci v hodinách mnou odučených, kdy byl žák nepřítomen. V Bakalářích jsou tyto aktivity označeny *.

Testy
Testy ohlašuji předem s cca. týdením předstihem. Přesné termíny a témata jsou uveřejněny zde. Pokud žák nebude v době psaní testu přítomen, musí se se mnou ve vlastním zájmu domluvit na náhradním termínu jeho napsání. Dokud si ho nedopíše, bude z něj hodnocen "N", což mj. zanemá neklafikaci v daném pololetí. Závažné výjimky (např. dlouhodobé onemocnění a následná nemožnost dopsání do termínu uzavření klasifikace) budou řešeny individuálně.

Požadované výstupy a bodová ohodnocení (maxima) - dějepis
Průběžný písemný test - podle jednotlivých testů, cca. 10 bodů (cca. 4 testy za pololetí) - povinné
Referát - 5 bodů
V případě referátu mohou o snížení zisku bodů rozhodovat následující faktory: absence handoutu (internetová prezentace, poznámky na tabuli, nakopírované teze -1 bod), věcné chyby (až -5 bodů), pravopisné chyby (až -2 body), nedostatečná orientace v obsahu, neschopnost vysvětlit pojmy (až -5 bodů), předčítání místo přednesu (-1 bod), absence zdrojů (-1 bod), pozdní dodání, resp. nenahrání do Teams (-1 bod)
Každý žák má možnost přednést za pololetí jeden referát, který si zvolí na začátku pololetí zápisem do připraveného seznamu. Žák může se svým referátem vystoupit kdykoli, bez ohledu na aktuálně probírané učivo. Jestliže si žák zvolí téma a v požadovaném čase referát neodprezentuje, nezíská uvedené body a navíc nebude z daného pololetí klasifikován z dějepisu, dokud referát nedodá v písemné podobě ve formě seminární práce (rozsah cca. 10 stran). Referát není povinný, ale pokud si ho žák nezvolí v předem daném termínu, nemůže si ho přibrat dodatečně. Rozsah referátu by neměl překročit 6 slidů textové prezentace (nepočítaje obrázky, úvodní stranu a zdroje).
Doklasifikace - 20 bodů
Bodová ohodnocení dalších možných aktivit budou určena ad hoc.

SEMINÁŘ Z DĚJEPISU

Požadované výstupy a bodová ohodnocení (maxima)
Písemný test - 10 bodů (alespoň 2x za pololetí) - povinné
Ústní zkoušení "maturita nanečisto" (1x za pololetí) - 10 bodů - povinné
Doklasifikace - 15 bodů

NĚNECKÝ JAZYK

Bodová ohodnocení (maxima)
Ústní zkoušení  - 6-10 bodů (alespoň 2x za pololetí) - povinné
Písemný test - slovní zásoba - 10-15 bodů (zpravidla u každé lekce) - povinné
Písemný test - souhrnné opakování lekce, případně slohový útvar - 12-20 bodů (u každé lekce, resp. podle potřeby) - povinné
Pololetní písemná práce - cca. 40 bodů - povinné
Doklasifikace - 20 bodů
Bodová ohodnocení dalších možných aktivit budou určena ad hoc.

Zážitkový deník
Podrobnosti včetně termínů má každá skupina uvedeny ve vlastním týmu na MS Teams.

Kumulativní práce"