Matěj Vačkář

*1995

Motto:

„Člověk žije vše hned napoprvé a bez přípravy.“ (Milan Kundera)

Vzdělání:

• 2007–2015 Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka, České Budějovice
  • 2015–2019 Bakalářský program na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích; obor Historie a Bohemistika
  • 2019–2022 Magisterský program na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích; obor Učitelství českého jazyka a literatury a Učitelství dějepisu pro střední školy

Pracovní zkušenosti:

• Od r. 2019 – Průvodce na zámku v Českém Krumlově

Další informace:

• 2015-2019 – Šachový kroužek na ZŠ Křemže
  • 2020 Souvislá pedagogická praxe, Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka, České Budějovice
  • 2020 Průběžná pedagogická praxe, Biskupské gymnázium J. N. Neumanna, České Budějovice

Koníčky:

• Historie, česká literatura 20. století, šachy, fotbal (zejména anglická Premier league), aktivně cyklistika a zájem o politiku a veřejné dění.

Konzultační hodiny:

• kdykoliv po předchozí domluvě

Kontakt:

mvackar@gymtrebon.cz

Kritéria klasifikace:

Český jazyk a literatura

• aktivita v hodině (za aktivitu budou udělovány plusy a při počtu pěti plusů bude udělena jednička)
  • písemné výstupy z práce v hodině
  • skupinové projekty
  • pravopisná cvičení
  • kontrolní slohová práce
  • ústní projev před třídou (v rámci básnického projevu, cvičení rétoriky a v třetím ročníku cvičná maturita)