Školní šifrovací soutěž - zavěrečné shrnutí

Školní  šifrovací soutěž se konala  v roce 2012/13 poprvé. Luštilo se celkem 8 sad šifer, z nichž jedna probíhala přímo ve škole, ostatní se řešily samostatně.

Nejúspěšnějším řešitelem je Radek Stellner ze VII, který suverénně zvítězil se 46 body. Vedle diplomu obdržel i originální tričko s motivem letošních šifer.

V druhém pololetí také probíhala soutěž na grafickou podobu šifer, do které se zapojila řada studentů pod vedením J. Kalvasové. Do užšího výběru postoupily tři návrhy, nad kterými se sešla odborná komise, která rozhodla o následujícím pořadí:

1. - 2. místo: Anna Betuštiaková

1. - 2. místo: Nikola Nguyen

3. místo: Jonáš Budín a Klára Lidinská

Vítězné návrhy budou použity v dalších ročnících soutěže. Doufejme, že přispějí k dalšímu rozvoji šifrování na třeboňském gymnáziu.

Text: Karel Pazourek

foto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmadfoto: Ivana Ahmad