Gymnázium Třeboň
Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Návštěva na Vídeňské univerzitě

 

         V úterý 1. října se konala exkurze omezená na menší počet studentů vyššího gymnázia, jejímž cílem byla Vídeňská univerzita. Žáci v doprovodu J. Maškové a Ing. Š. Papáčka z Ústavu komplexních systémů v Nových Hradech vyráželi po třetí vyučovací hodině od budovy gymnázia.

Po přibližně dvou a půl hodinové cestě minibusem k budově univerzity následoval první a stěžejní bod programu – shlédnutí prezentací studentských prací z letních škol pořádaných každý červenec v Nových Hradech pod záštitou Ústavu komplexních systémů, kterých se zúčastnilo i několik žáků našeho gymnázia. Práce prezentované formou posterů či videa zde byly umístěny v rámci projektu mezinárodní spolupráce mezi Jihočeskou a Vídeňskou univerzitou a tematicky spadaly především pod biologii, často však s přesahem do chemie, fyziky nebo informatiky. Prezentaci uvedl Š. Papáček spolu s místní paní profesorkou Prof. Dr. Irene Lichtscheidl, jež nás po shlédnutí plakátů rovněž provedla po hlavní budově univerzity a krátce nás seznámila s její historií.

Na návštěvu univerzity navázala prohlídka Vídně, která byla z časových důvodů pojata úspornější formou. I tak bylo možné spatřit většinu dominant historického centra města včetně Stefansdomu, Hofburgu, Albertiny či budovy parlamentu. Okružní trasou jsme se vrátili zpět k Vídeňské radnici, kde bylo možné opět nastoupit a vydat se na zpáteční cestu.

 

Dominika Andrlová

 

fotografie: Olga Černá

zdroj titulního obrázku: http://upload.wikimedia.org

zahájení přehlídky se ujali Prof. Dr. Irene Lichtscheidl a Ing. Štěpán Papáčekjednacím jazykem byla angličtinadošlo i na dotazypro zájemce byly nachystané i praktické ukázkyorganizace před prohlídkou budovy univerzity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout